Viis õpetajat Eestist käisid novembri keskel eTwinningu rahvusvahelisel kontaktseminaril Sopotis teemal „Balti meri – ühine pärand, jagatud väärtused“. Osalejateks olid Laura-Liis Pärna Jüri Gümnaasiumist, Evi Lestberg Haanja Koolist, Petri Asperk Pelgulinna Gümnaasiumist, Rita Püümann Tapa Gümnaasiumist ning Kati Rahuoja Tõstamaa Keskkoolist.

IMG_8943.JPG

Sopotis polnud varem keegi seltskonnast käinud. Vikipeedia andmetel on Sopot (vanaslaavi keeles allikas) kuurortlinn Poola põhjarannikul. Linnal on Poola suvepealinna staatus. Viimase saja aasta jooksul on Sopot kujunenud suurimaks Läänemere-äärseks kuurordiks Poolas.

Seminaril osales 10 riiki – Eesti, Läti, Leedu, Poola, Saksamaa, Taani, Rootsi, Soome, Prantsusmaa ja Malta.

Kui Poola eTwinningu koordinaator, proua Barbara Milewska oli teinud lühikese sissejuhatuse, siis andis pikema emotsionaalse ülevaate alates koopamaalingutest kuni eTwinningu partnerluse võimalusteni Chris Williams Suurbritanniast. Seejärel viidi läbi eTwinningu viktoriin võistkondadele. Nimesiltidel olevate loodusfotode järgi jaotatud gruppides said kõik osalejad rääkida oma projektiideest.

Teisel päeval toimunud töötoad - eTwinning tools, Coding with eTwinning, Project quality, ICT tools ja Gamification – pakkusid palju huvitavaid ideesid nii oma projekti läbiviimiseks kui ka oma ainealase töö huvitavamaks tegemiseks.

Kolmanda päeva hommikul jagasid oma huvitavaid projektkogemusi kolme riigi esindajad: Vanessa Desmoissons Prantsusmaalt, Petri Asperk Eestist ja Dominika Tokarz Poolast. Seejärel jaguneti rühmadesse ja hakati koostama projekte, mis peale lõunat ka ette kanti.

Seminar lõpetati huvitava ringkäiguga väga kaunis ja romantilises Gdanski vanalinnas väga asjatundliku noore giidi saatel. Õhtu lõppes piduliku ja lõbusalt pikaleveniva õhtusöögiga Nad Potokiemi restoranis.

IMG_9281.JPG

Pühapäev oli hüvastijätu ja kojusõidu päev.

See kontaktseminar ei olnud ainult koht, kus loodi koostööks uusi suhteid, vaid sealt saadi ka rohkelt teadmisi ja kogemusi eTwinningu võimalustest õppetöö huvitavamaks muutmiseks. Sellepärast soovivad Laura-Liis, Petri, Kati, Rita ja Evi kõikidele õpetajatele julgust teha algust eTwinninguga ning osa saada nii suurepärasest võimalusest. Seega registreeru juba täna www.eTwinning.net ja usu, sa ei kahetse!

Artikkel: Evi Lestberg

Pildid: Petri Asperk