Lasteaia uudised

Haanja Kooli lasteaia lõpupidu-ekskursioon

Taas on õppeaasta lõppenud. Eile, 3. juunil toimus lasteaia lõpupidu, kus saatsime kooliteeleoma kõige suuremad lapsed. Seekord oli sündmuste keskmes kaks tüdrukut, kes alustavadsügisest oma kooliteed Haanja Koolis.

Sel korral tegime lõpupeo koos ekskursiooniga Piusal. Kohale oli kogunenud palju rahvast, niiemasid, isasid kui ka laste õed-vennad. Rõõm oli kõiki näha ja veeta ühiselt üks elamusi täis päev.

Päeva alustasid lapsed väikese etteastega. Seejärel anti kooliminevatele lastele lasteaialõputunnistused ja kingitused. Traditsiooniliselt õnnitleti suviseid sünnipäevalapsi. Tänukirjadsaidkalapsevanemad, ühiste pingutuste ja koostöö eest.

Peale ametliku osa lõppemist toimus giidiga ringkäik. Ekskursioon toimus läbi KIK-i projekti, millefookuses oli keskkonnaharidusalane programm lasteaia lastele “TunnetusprogrammPiusal". Giidijuhendamisel läbisime loodusraja, õppisime tundma loodust erinevate meelte ja tegevustekaudu, tutvusime erinevate Piusa liivadega ning lõpetuseks külastasime Muuseumikoobast.

Päeva lõpetasime piknikuga. Kõik olid pingutanud, ise valmistanud või kaasa toonud kõike maitsvatmeie ühisele piknikulauale. Meie ühisüritustel on ikka olnud traditsiooniks töötuba või meisterdamisenurk. Sel korral meisterdasid lapsed vanematega endale ise tuulelohed. Kõik olid toredadjaomanäolised. Lapsed tundsid rõõmu meisterdamisest ja tuulelohede lennutamisest.

Päev oli väga tore, lõbus ja meeldejääv. Laste näod särasid. Aitäh lastele, vanematele, õdedele-vendadele ja kõigile asjaosalisetele, kes aitasid kaasa õnnestunud päevale! Kooliminevatelelastelesoovime rõõmu, jaksu ja edukat kooliteed! Kogu lasteaiapere jääb teid igatsema!

Haanja Kooli lasteaiapere

Haanja Kooli lasteaed Piusal. Foto: Anne Mäeots

Rohkem pilte võib vaadata siit.

Kõrvitsad loomaaeda

OLEME KURGISÕBRAD

Meie, Rogosi mõisapõnnid ehk Ruusmäe rühma lapsed, oleme tänavu kurgisõbrad. Koos paljude teiste lasteaia- ja koolilastega panime sõbrapäeval kurgiseemned mulda. Iga laps sai sõrmed mullaseks.

Saime iga päev jälgida, kuidas seemnest sirgus taimeke. Peagi olid taimed juba nii suured, et istutasime nad suurematesse pottidesse. Meil kasvas kuus ilusat taime, millest kaks tahtsime anda kasvatada Haanja kooli teise klassi lastele. Aga siis tuli  distantsõppeaeg ja lapsed jäid hoopis koju õppima. Sellest polnud midagi: lasime taimedel lasteaias rõõmsalt edasi  kasvada.  Kui lapsi lasteaias polnud, hoolitsesid õpetajad taimede eest. Taimed hakkasid õitsema ja siis istutasime need õigele kasvukohale suurtesse pottidesse, kus nad kosusid ja kasvasid. Nädal peale emadepäeva saime juba esimesi kurke maitsta. Meie rühma kuuel aknal on imelised kurgitaimedest kardinad ja me sööme üle päeva isekasvatatud kurke, need on lausa magusad.

Rohkem pilte meie kurgikasvatamisest näeb FB grupis „Rogosi mõisapõnnid“ albumis „Kurgisõbrad“.

Aitäh Räpina aianduskoolile toreda algatuse eest! Järgmisel aastal teeme seda jälle!

Leelo Sarik

Haanja kooli lasteaia heateod

Lasteaed korraldas mihklipäeva raames laadapäeva, lapsed koos vanematega küpsetasid ja valmistasid ise maiustusi ning suupisteid. Kogu saadud tulu eest ostsid lapsed loomade varjupaiga loomadele toitu ja maiusi. Tänu sellele külaskäigule leidis üks koer endale uue kodu. Lapsed olid uhked enda nähtud vaeva üle ning õnnelikud, et said loomi aidata. Vallavalitsuse toreda üleskutse peale valmistasid lapsed ka Rõuge valla eakatele jõulukaarte, see meeldis lastele väga! Et soojust õhkuks küünaldest ja vastu säraks silmadest, et rõõmu tooks aasta uus ja täituks iga unistus. Soovin kogu lastaiaperele ja kõigile inimestele, et leiaksite aega oma laste ja pere jaoks!

Enel Irves Haanja Kooli lasteaia õppealajuhataja/õpetaja